UZMANLIKLAR

Meme Estetiği

Çeşitli nedenlerle memelerde oluşan deformitelerin cerrahi yöntemlerle düzeltilmesi mümkündür. Meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ve meme asimetrilerinin düzeltilmesi kadınlarda en sık yapılan girişimler olmakla beraber, erkeklerde sıkıntıya yol açan jinekomasti deformitesinin de düzeltilmesi yaygın olarak gerçekleştirilmektedir.

Yüz Estetiği

Yüzde yapılacak estetik girişimler tek tek burun, göz kapağı, kulak gibi organlara yönelik olabileceği gibi, tüm yüzü kapsayacak şekilde de planlanabilir. Yüz germe, boyun ve alın germe operasyonlarından ayrı olarak ameliyatsız medikal uygulamalar da gerçekleştirilmektedir. Kimyasal ve mekanik soyma (dermabrazyon) işlemleri, botoks, dolgu, lazer ve PRP uygulamaları yüzün tamamında bir yenilenme ve gençleşme sağlamaktadır.

Burun Estetiği

Yüzümüzün ortasında yer alması ve devamlı göz önünde olması nedeniyle burun deformiteleri kişileri psikolojik olarak rahatsız edebilmektedir. Burun cilt, kıkırdak ve kemik yapısı her kişide farklı olduğundan dolayı cerrahi planlaması hastaya özel olmalıdır. İdeal burun doğal görünümlü ve hastanın yüzü ile uyumlu olmalıdır.

Gövde Estetiği

Aşırı kilo alma ve hamilelik gibi olaylar gövdede aşırı yağlanma ile deri fazlalık ve sarkmalarına yol açabilmektedir. Sıklıkla karın bölgesi, kalça, bel ve uyluklarda oluşan deformiteler için karın, uyluk ve kol bölgelerinde germe ameliyatları ile yağ alma (liposuction) işlemleri başarılı sonuçlar vermektedir.

Ağız ve Çene Estetiği

Diş ve çene kemiklerinin kapanış bozuklukları yüz simetrisinin ve oranlarının bozulmasına yol açmaktadır. Bu deformiteler diş tedavisi (ortodontik tedavi) ile düzeltilebileceği gibi, daha ağır olanlarda iskeletsel cerrahi işlemler (ortognatik cerrahi) gerekli olmaktadır. Alt ve üst çenelerde yapılan cerrahi işlemler ile iskelet deformiteleri tama yakın düzeltilebilmektedir.

Kulak Estetiği

Kulak kepçesi hem estetik hem de duyma fonksiyonu açısından önemli bir organdır. Kulak kepçesinin kısmi yokluğu (microtia) ve kepçe kulak (prominent ear) deformitesi sıklıkla karşılaşılan problemler arasındadır. Kepçe kulak deformitesinin, çocukların psikolojik gelişimleri açısından, ideal olarak okul öncesi çağda düzeltilmesi önerilmektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Scroll to Top